رفتن به مطلب

مشاوره رایگان و درمان قطعی

جهت مشاهده محصولات سلامت محور

با تاییدیه سازمان غذا و دارو روی لینک زیر کلیک کنید.

لطفا راحت باشید؛ و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

دریافت مشاوره پزشکی رایگان

آخرین اخبار
  • گانودرما با قدمتی حدود 5000 سال مورد استفاده پادشاهان کشورهای شرقی قرار میگرفت
  • این قارچ برای درمان بیماری های زیادی که امروز با آن ها دست و پنجه نرم میکنیم بسیار مفید است
  • قارچ گانودرما برای درمان کبد چرب، پسوریازیس، دیابت، سرطان، اگزما، پروستات، تیروئید و ... استفاده میشود
  • درصورتی که تمایل به مصرف آن دارید، از مصرف قارچ باز (فله) جدا خودداری فرمایید
  • مضرات مصرف این قارچ بصورت باز و فله بسیار زیاد بوده و یکی از علل آن مشخص نبودن دُز مصرفی روزانه شما میباشد
atena

غضروف ساز

پست های پیشنهاد شده

من ورزشکارم اما الان یه مدته به خاطر درد زانو نمی تونم خیلی سنگین ورزش کنم به نظرتون چیکار کنم بهتره؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در ۱۴۰۰/۷/۲۴ در 17:59، atena گفته است :

من ورزشکارم اما الان یه مدته به خاطر درد زانو نمی تونم خیلی سنگین ورزش کنم به نظرتون چیکار کنم بهتره؟

با سلام و وقت بخیر

درد زانو مسئله ایه که برای خیلی از ورزشکاران پیش میاد و میتونه علل مختلفی داشته باشه. 

مثلا ضربه ها و فشارهایی که وارد میشه به زانو، یا توقف غضروف سازی، یا آسیب دیدگی منیسک زانو، التهاب تاندون، آرتروز مفاصل، نقرس کاذب، در رفتگی کشکک زانو، ورم کیسه مفصلی، انحراف زانو، اضافه وزن و ... از عواملی هستند که روی درد زانو تاثیر میذارن.

بعضی از موارد نام برده شده رو مختصرا توضیح میدیم.

• آسیب دیدگی منیسک:

منیسک زانو با جلوگیری از حرکات غیرعادی که ممکن است منجر به آسیب دیدگی زانو شود، موجب ثبات زانو می‌گردد. پاره شدن منیسک ممکن است عملکرد درست زانو را مختل سازد.

• التهاب تاندون:

التهاب تاندون (تاندونیت) التهابی است که قرمزی، حساسیت به لمس و درد شدیدی را در تاندون‌های زانو و یا هر منطقه از بدن که دارای تاندون است، تولید می‌کند. فعالیت‌هایی که نیاز به حرکات تکراری دارند، ممکن است خطر التهاب تاندون را مانند آرتروز افزایش دهند.

• آرتروز مفاصل:

آرتروز مفصلی (OA) شکلی از آرتروز است که ممکن است در یک یا چند استخوان مفصل در بدن ایجاد شود. این عارضه ممکن است مردان، زنان و کودکان را مبتلا سازد. زنان بالای 55 سال در معرض بالاترین خطر ابتلا به آرتروز قرار دارند. درد و ناراحتی این عارضه ناشی از تخریب غضروف است که باعث سایش استخوان‌ها به یکدیگر و درد و ناراحتی شدید می‌شود.

• نقرس کاذب:

نقرس کاذب نوع شایعی از آرتروز زانو است که با تشکیل کریستال‌های پیروفسفات کلسیم (یک نوع نمک) در مایعات زانو ایجاد می‌شود. این عارضه اغلب با بیماری نقرس که در آن کریستال‌های اسید اوریک در سلول‌های زانو تشکیل می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود. نقرس کاذب موجب دوره‌های دردناک تورم و التهاب در زانو و همچنین مفاصل دیگر می‌شود.

• در رفتگی کشکک زانو:

جابجایی و دررفتگی کشکک با ساییدگی غیر طبیعی کشکک ناشی از جابجایی غیر طبیعی آن در هنگام راست یا خم شدن زانو ایجاد می‌شود. این عارضه اغلب در زنان بیشتر از مردان دیده می‌شود، اما ممکن است در هر فرد بسیار پر تحرک و فعال، موجب بروز حملات درد زانو شود.

• ورم کیسه های مفصلی:

التهاب بورس زانو می‌تواند موجب درد زانو در برخی افراد شود. بورس‌ها کیسه‌های کوچکی از مایع هستند که با نرم و لغزنده کردن تاندون‌های باسن، شانه‌ها و زانو، به حرکت آزادانه آنها در امتداد مفاصل کمک می‌کنند.

برای حل این مشکل باید مکمل هایی مصرف کنید که غضروف سازی شما و تراکم استخوانتون رو بالا ببره. 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، از طریق لینک زیر میتونید مستقیما از کارشناسان مجموعه رادیو سلامتی مشاوره رایگان دریافت کنید.

دریافت مشاوره رایگان

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

قوانین و مقررات